Gebelikte Seyahat Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kadın için gebeliğin ortalarında yapılan yolculuk , anne adayları için kaygı duymaksızın yapılabilecek son tatil fırsatıdır. Çünkü bebek doğduktan sonra bu fırsatı uzun bir süre bulmak mümkün olmayabilir. Bebek doğduktan 1-2 yıl boyunca rahat tatil yapma fırsatı bulmak zor olacaktır.

Gebelikte yolculuğa çıkmadan önce doktorunuzun onayını almalısınız. Eğer riskli bir gebelik yaşıyorsanız kan basıncınız , şekeriniz veya başka herhangi bir sorununuz varsa veya başka herhangi bir sorununuz varsa doktorunuz bu yolculuğu onaylamayabilir.

Yolculuklarda Uzun Süre Hareketsiz Kalmayın Uzun süre oturmak bacaklarınızdaki kan dolaşımını kısıtlayabilir.Öyleyse uçakta veya tren deyken en azından bir veya iki saat arayla bir süre kalkın ve yürüyün .Eğer otomobille seyahat ediyorsanız, mola vermeden iki saatten uzun yolculukla yapmayın.

Uçakla Yolculuk Yapacaksınız Hava ulaşımının neden olduğu su kaybını önlemek için bol miktarda su ,süt ve meyve suyu için. Havayollarının vereceği öğünü desteklemek için yanınızda kepekli krakerler , peynir çiğ sebzeler ve taze meyveler bulundurun.Emniyet kemerinizi karnınızın altından rahat olacak bir şekilde takın.

Arabayla Yolculuk YapıyorsanızYanınızda acıktığınız zamanlar için içinde atıştırabileceğiniz besleyici yiyecekler ve bir termos süt veya meyve suyu bulunan yiyecek çantası bulundurun.Eğer uzun süreli yolculuk yapacaksanız oturacağınız koltuğun rahat olduğundan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir